...
Unutar 24-satnog ciklusa telo daje različite energije različitim organima - čime se vrši regeneracija.

Biološki sat - samoregeneracija!

  • Pluća su prvi organ koji se regeneriše, oslobađajući toksine između 03 i 05 ujutru. Zato se dešava da kašljete u toku noći ili da se probudite kašljući. Vaša pluća tada zapravo pokušavaju da se reše otpada. Ukoliko često kašljete ujutru, potrebno je da regulišete ishranu koja vam u stomaku stvara višak sluzi. Jedan deo te sluzi se izbacije putem debelog creva, dok drugi deo plućima i sinusima.

  • Debelo crevo: Zdravom crevu je potrebno vode da bi moglo da radi svoj posao kako treba, zato se često dešava da baš nege između 5 i 7 ujutru ožednite. Ujutru po budjenju, treba piti mnogo vode i unositi što manje kofeina. Kofein je diuretik i on oduzima vodu vašem crevu, bubrezima i bešici. Vašem telu je ujutru potrebna voda da bi moglo da se izvrši obnavljanje debelog creva. Na taj način se održava pravilno varenje, normalizuje telesna težina i usporava se proces starenja. Za zdravlje debelog creva je važno i da se ono prazni ujutru regularno ili putem klistira dok se ne stekne navika.

  • Želudac: Želudac se obnavlja između 7 i 9 sati ujutru i ono što mu u tom trenutku treba jeste kvalitetan raznovrstan obrok. Dok je debelom crevu potrebno puno vode da bi moglo da funkcioniše, želucu je dovoljno sasvim malo. Onoliko koliko proizvedu pljuvacne žlezde (ezime, sokove) i onoliko koliko se nalazi u namirnicama. Zeludacni sokovi se NE RAZREDJUJU tokom jela. Voda se pije pola sata kasnije, po potrebi!

  • Slezina: Slezina se prečišćava od 9 do 11 ujutru. U tom periodu, ona se nalazi u oslabljenom stanju, zbog čega se mogu pojačati simptomi neke bolesti od koje u tom trenutku bolujete. To je zato što je slezina usko povezana sa jetrom i imunim sistemom. Zdrava slezina proizvodi antitela kada postoji infekcija i neprekidno kontroliše prisustvo stranih tela u krvi.

  • Srce: Srce se regeneriše između 11 ujutru i 13popodne, zbog čega u to vreme možete da osetite ubrzano lupanje srca ili preskakanje. Oko 70% srčanih napada se dogodi upravo u tom periodu obnavljanja srca. U tom periodu se izbegavaju i teža fizička opterecenja.

  • Tanko crevo: Da li ste primetili da ste između 13 i 15 sati popodne skloniji nadutosti i otežanom varenju? Ukoliko vam se to dešava, razlog je nepravilan izbor napirnica ili njihova losa kombinacija. Menjanjem navika u ishrani i eksperimentisanjem unetih namirnica bi trebalo da se reši problem.

  • Bubrezi i bešika: Od 15 do 19 popodne se sigurno osećate pospano ili umorno. Kada su bubrezi zdravi i pravilno rade, u to vreme bi trebalo da se osećate odmorno, a ne umorno.

  • Gušterača (pankreas): Od 19 do 21 popodne se obično javlja nagon za slatkom hranom ili ugljenim hidratima. Bubrezi regulišu pankreas, a u slučaju da zaista pojedete nešto slatko u tom periodu, osetićete bol u donjem delu leđa upravo zbog bubrega. Bubrezi, bešika i pankreas su povezani i deo su jedne celine. Ukoliko vam se prispava vrlo rano uveče, to je verovatno zato što vašem pankreasu treba regeneracija.

  • Krvni sudovi i arterije: Krvni sudovi se obnavljaju od 21 do 23 uveče. Usled toga možete osetiti lagana glavobolje i slabost.

  • Jetra i žučna kesa: Između 23 uveče i 03 ujutru se odvija obnavljanje ova dva organa. Da li vam se dešavalo da ne možete da zaspite u ovo vreme? To znači da jetra nije obradila otpad iz organizma i da on iritira vaše telo, uzrokujući nesanicu i nervozu.
    Pratite svoje zdravlje.

    Što više pratite i znate o svom telu, to ćete ga lakše održavati zdravim. Obratite pažnju na svoj telesni sat a ne na beskorisne TV Informacije ili svetsko prvenstvo u fudbalu..

    Rezultate ćete i bez gledanja saznati! 😂😄😉

    Dobro zdravlje vam želim! ⁠



    portalIzlaz na portal         Predhodna stranica         Na pocetak ove stranice